Çayyolu Piyano Kursu

Müzik kurslarında motivasyon merkez alınarak hazırlanmış “Modernize Metotlar” psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış alanında Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programıdır.Image result for Piano Course

Piyano kurslarında Çayyolu haricindeki şubelerimizde psikolog desteği bulunmamaktadır. Sadece Çayyolu piyano kursu alanında çocuk yaş gruplarında psikologlar ile desteklenen merkez adresimizdir. Piyano eğitimine başlama yaşı öğrencinin fiziksel durumuna göre değişiklik gösterdiği için piyano kursu almaya karar verirken Ankara Çayyolu Ümitköy’deki merkezimizde ücretsiz yapılan fiziksel yeterlilik ve yetenek analizine katılmanız tavsiye edilir.

Piyano müziğe başlangıç evresinde ilk sırada önerilen entrüman eğitimidir. Dünyadaki hemen hemen bütün konservatuvarlarda piyano ana enstrüman olarak kullanılmaktadır. Batı müziğinin temel enstrümanı piyanodur. Tüm dünyada müzik eğitimcileri, müziğe ilk adımın piyano ile atıldığında müzikte başarı ihtimalinin arttığını kabul etmektedir. Çünkü müzik eğitimi almaya yeni başlamış kişiler arasında en olumlu sonuçlar eğitimine piyano kursu ile başlayanlarda görülmektedir.

Piyanonun tuşlu bir enstrüman olması, temel anlamda ses almak için ekstra çaba sarf etme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Bu durum öğrencilerin motivasyonuyla alakalı pozitif sonuçları da beraberinde getirmektedir. Hemen hemen tüm ekollerde öğrenci herhangi bir enstrüman eğitimi almadan önce mutlaka piyano dersleri almaktadır.

Özellikle okul öncesi dönemde enstrüman eğitimi almaya başlayan öğrenciler için pedagojik yaklaşımlar büyük önem taşımaktadır.

Tüm dünya müzik ekollerince piyanoya başlama yaşı 4-6 arasıdır. Ancak piyanoya başlama yaşı öğrencinin yeteneğine, algı kapasitesine göre daha erken olabilmektedir. ( En erken 3 yaş ) Bu nedenle kurumumuzda piyano pedagojisi üzerine eğitim almış kişilerin piyano dersi veriyor olması çok önemlidir.

Herhangi bir enstrüman çalmak isteyen kişilerin piyano ile müzik eğitimine başlaması çok mantıklı bir tercihtir. Çünkü piyano dersi aldıktan ve belli düzeylerde çaldıktan sonra başka bir enstrüman dersi almaya başlayan öğrencilerin çok daha hızlı ilerlediği, başarılı olduğu gözlemlenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *